Neden Check-Up ?

Neden Check-Up ?

Çoğu zaman önemsemediğimiz bazı durumlar aslında önemli bir hastalığın belirtisi olabilir. Unutmayalım ki henüz bir şikayete yol açmamış bir hastalığın tanısının konması check-up yaptırmakla mümkündür. En az yılda bir defa genel sağlık taramasından geçerek kendinizi ve sevdiklerinizi  hastalıklarla ilgili risklerden korumuş olacaksınız.

Check-up panellerinin içerikleri hazırlanırken, yaş, cinsiyet, genetik özellikler, yaşam biçimi gibi durumlar göz önünde bulundurulur. Hastalıkların ortaya çıkma sıklığının yukarıdaki verilerle ilişkisi bilinmektedir. Bu nedenle check-up panellerimiz yaş ve cinsiyet temeli üzerinden oluşmaktadır, günlük yaşam aktiviteniz, geçirilmiş hastalık öyküleri gibi size özel alacağımız bilgiler doğrultusunda kişiye özel bir içerik de oluşturmak mümkündür.

Genel check-up sonucunuz hakkında Uzman Hekimimiz tarafından bilgilendirileceksiniz, herhangi bir sorun olmadığı durumlarda, sağlıklı yaşamınızın devamı için öneriler, güncel sağlık bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

Hastalıkla ilgili bulgu saptanmışsa, gereken ileri tetkiklerle tanının tamamlanma süreci sağlanacak, talebiniz doğrultusunda konuyla ilgili Uzman Hekim ile görüşmeniz sağlanacaktır. Hızlı ve etkin bir tedavi süreci için, doğru tanı almak çok önemlidir.

Genetik ve kronik hastalıklara yönelik diğer panellerimiz de bulunmaktadır.

Check Up Paketlerini Buradan İnceleyebilirsiniz

Erken Tanı neden önemlidir?

Erken tanı, hastalık ya da sağlık sorunu henüz klinik olarak ortaya çıkmadan muayene veya laboratuvar yöntemleri ile hastalığın saptanmasıdır. Bu sayede  hastalık ve ölüm riskinin azaltılması ve yaşam kalitesinin artırılması mümkün olmaktadır. Ayrıca hastalıkların erken tanısı ilerlemiş hastalıkta yapılacak tedaviye oranla daha etkin olacağı gibi tedavi maliyetleri de önemli ölçüde azalacaktır.

Check-up Hizmetimizle aşağıda belirtilen hastalık gruplarına yönelik riskleriniz ya da varlığı tespit edilebilmektedir.

  • Kalp ve damar hastalıkları,
  • Tansiyon yüksekliği, şeker hastalığı, kolesterol yüksekliği,
  • Karın atardamar genişlemesi (anevrizma), şişmanlık, beslenme sorunları
  • Kanserler
  • Depresyon, bunama, beyin damar hastalıkları
  • Solunum sistemi hastalıklar
  • Bulaşıcı hastalıklar (Hepatit B,Hepatit C)

Check Up Paketleri Hakkında Detaylı Bilgi

mavi telefon-01

0216 349 51 00